piątek, 21 lipca 2017 r.  Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
Wiadomości z tagiem Kultura  RSS
Nowy abonament rtv ma obowiązywać od 2019 r., rząd chce uniknąć notyfikacji w Komisji Europejskiej

Dodano: 14.07.2017 20:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyło prace nad projektem nowej ustawy o abonencie radiowo-telewizyjnym. Nowe przepisy, zakładające, że danina będzie pobierana z podatkiem dochodowym i składkami na KRUS, mają zostać wprowadzone z początkiem 2019 roku. W ciągu kilku tygodni okaże się, czy będą wymagały notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Tagi: Kultura
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Donald Trump w Warszawie, a tu taka niespodzianka na Pałacu Kultury i Nauki… Raczej nie będzie zadowolony

Dodano: 05.07.2017 23:46 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Wielki zielony napis widzi prosto z okna pokoju hotelowego Donald Trump w Polsce - napis na Pałacu Kultury i Nauki Donald Trump  już  dotarł już do hotelu Marriott. Jak wiemy polski rząd podczas jego wizyty robi wszystko, aby amerykański wódz został ciepło przyjęty przez Polaków w Warszawie. Doszło już jednak do pierwszych nieprzewidzianych incydentów. Greenpeace, [...]

Źródło: jastrzabpost.pl

"To jest Pałac Kultury i Nauki, przyjrzyj się. Już go więcej nie zobaczysz"

Dodano: 04.07.2017 9:16 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W drodze na lotnisko ojciec powiedział mu: to jest Pałac Kultury i Nauki, przyjrzyj się. Już go więcej nie zobaczysz. A jednak zobaczył. Józio - syn cudem ocalałych z Holocaustu Żydów - przyjechał do Warszawy na premierę filmu o sobie. Jego reżyserem jest Marcin Chłopaś, wydawca tvnwarszwa.pl.

Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Zmiany w TVP1: Mateusz Matyszkowicz nowym dyrektorem, odchodzi Jarosław Burdek

Dodano: 30.06.2017 21:44 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Szef TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz przejmie obowiązki dyrektora TVP1 i dokończy pracę nad jesienną ramówką stacji. Z firmy odchodzi Jarosław Burdek, a Krzysztof Karwowski obejmie nowe stanowisko - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wielkie zmiany w zarządzie TVP!

Dodano: 30.06.2017 10:29 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Wiemy kto przejmie obowiązki dyrektora Mateusz Matyszkowicz nowym dyrektorem TVP1 Jak podają Wirtualne Media, Mateusz Matyszkowicz przejmie obowiązki dyrektora TVP1 i dokończy trwające właśnie prace nad jesienną ramówką stacji. Nie oznacza to jednak, że zrezygnuje z bycia szefem TVP Kultura - Mateusz przejmie obowiązki Krzysztofa Karwowskiego, który w lipcu ubiegłego roku zastąpił Jana Pawlickiego, a [...]

Źródło: jastrzabpost.pl

„Nienasyceni” z kolejnym sezonem w TVP Kultura

Dodano: 29.06.2017 23:16 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę 2 lipca br. na antenę TVP Kultura wraca cykl reportaży „Nienasyceni”, w którym Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra podróżują po Polsce i spotykają twórców w lokalnych społecznościach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

"Nienasyceni". Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra powracają do TVP Kultura [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.06.2017 13:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy

2 lipca na antenę TVP Kultura wraca cykl reportaży „Nienasyceni”, w którym Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra podróżują po Polsce i spotykają się z ludźmi niestrudzenie szerzącymi kulturę wśród lokalnych społeczności.

Źródło: www.telemagazyn.pl

Producenci objęci opłatą reprograficzną chcą ją zastąpić powszechną opłatą audiowizualną. „Skorzystają wszyscy artyści, nie tylko ci zrzeszeni”

Dodano: 27.06.2017 20:44 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT (ZIPSEE „Cyfrowa Polska") wystąpił z inicjatywą zlikwidowania obecnej opłaty reprograficznej od urządzeń elektronicznych i czystych nośników odprowadzanej do ZAiKS. Zamiast niej polscy twórcy mieliby być dofinansowywani w ramach przewidzianej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powszechnej opłaty audiowizualnej. - Taki system byłby sprawiedliwy oraz godził interesy zarówno twórców, jak i konsumentów - argumentuje Michał Kanownik, prezes ZIPSEE.

Tagi: Kultura, Tame
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

"Mumia" w kinach i nowy album Patrycji Markowskiej. Kultura na weekend

Dodano: 17.06.2017 19:16 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Najlepsza muzyka klasyczna dla najmłodszych, ale też nowa płyta Patrycji Markowskiej i lista ciekawych filmów w kinach - o tym między innymi mówiła Ewelina Woźnica w przeglądzie kultury w TVN24 BiS.

Źródło: tvn24bis.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Ploteczki ze świata gwiazd - hruska.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone