niedziela, 24 września 2017 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem Muzeum  RSS
"Vinci", czyli niezły ubaw i przekręt po polsku [RECENZJA]

Dodano: 14.09.2017 7:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Specjalista od kradzieży dzieł sztuki otrzymuje zlecenie kradzieży legendarnej "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci z Muzeum Czartoryskich. Nie wie, że jego wspólnik pracuje w policji.

Źródło: www.telemagazyn.pl

Gdzie dokładnie starły się wojska króla Jagiełły z Krzyżakami? Pod Grunwaldem trwają badania

Dodano: 11.09.2017 11:28 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Kilkudziesięciu detektorystów poszukuje pod Grunwaldem pozostałości po największej średniowiecznej bitwie. Pierwsze cenne przedmioty już wykopano z ziemi. "Groty bełtów do kuszy, fragmenty ostrogi, kilka elementów rzędu końskiego w postaci fragmentów wędzideł, także krzyżackie monety nie związane już z samą bitwą" – wylicza w rozmowie z dziennikarzem RMF FM dr Piotr Nowakowski z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Dodaje, że przedmioty zostały znalezione na działce, która była już w przeszłości przeszukiwana.

Tagi: Gdzie, Muzeum
Źródło: www.rmf24.pl

Classic Moto Show: Zobacz legendarne pojazdy!

Dodano: 07.09.2017 21:17 | 7 odsłon | 0 komentarzy


8 września startuje szósta edycja Classic Moto Show – jednego z największych wydarzeń poświęconych zabytkowej motoryzacji w Polsce. Podczas trzydniowej wystawy, organizowanej przez Fundację Muzeum Motoryzacji wspólnie z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, będzie można podziwiać legendarne modele aut i motocykli. Moc atrakcji dla pasjonatów i nowa, rozrywkowa odsłona muzealnictwa czeka na wszystkich, którzy w drugi weekend września pojawią się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Tagi: More, Show, Muzeum
Źródło: www.rmf24.pl

W Graceland - domu Elvisa Presley'a

Dodano: 02.09.2017 12:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


W sierpniu minęło 40 lat od jego śmierci. Wiadomość o śmierci Elvisa Presley’a była szokiem. Zmarł 16 sierpnia 1977 roku. Miał zaledwie 42 lata. Oficjalnie, powodem zgonu był atak serca. W Graceland Elvis Presley spędził 20 lat swojego życia. Posiadłość kupił w 1957 roku za 100 tysięcy dolarów. Od 1982 roku w Graceland mieści się Muzeum Elvisa.

Tagi: Muzeum
Źródło: www.rmf24.pl

Bursztynowa warszawska noc

Dodano: 25.08.2017 16:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Firma Amber-Ring zorganizowała w stolicy niecodzienny pokaz mody i biżuterii pt. "Bursztynowa warszawska noc". Przed Muzeum Bursztynu na rynku Starego Miasta zaprezentowano kolekcję biżuterii z bursztynem Agaty Całki i kolekcję odzieży Marii Pilewicz. Honory gospodyni wieczoru pełniła popularna pogodynka i prezenterka Polsatu Paulina Sykut-Jeżyna. Autorem choreografii i reżyserem pokazu był Jarosław Szado. Wśród modelek demonstrujących ...

Źródło: vipnews.pl

Myszkowski i Steczkowska razem na imprezie! Ale to Paulina Sykut oczarowała kreacją!

Dodano: 25.08.2017 13:35 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Mamy zdjęcia Gwiazdy na pokazie Warszawska Bursztynowa NOC Wczoraj, 24 sierpnia, odbyła się impreza zorganizowana przez Muzeum Bursztynu w Warszawie. Dodatkową atrakcją, jaką zaoferowali organizatorzy eventu był pokaz mody. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć fantastyczne modelki oraz męża Justyny Steczkowiej, Macieja Myszkowskiego. Oprócz partnera diwy polskiej sceny muzycznej na czerwonym dywanie pojawili się, m.in.: Paulina Sykut-Jeżyna, [...]

Źródło: jastrzabpost.pl

Gwiazdy na imprezie w muzeum: Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Myszkowski, Agata Steczkowska, Anna Powierza

Dodano: 25.08.2017 12:54 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Mąż Justyny Steczkowskiej wystąpił na wybiegu Gwiazdy na pokazie Warszawska Bursztynowa NOC Wczoraj, 24 sierpnia, odbyła się impreza zorganizowana przez Muzeum Bursztynu w Warszawie. Dodatkową atrakcją, jaką zaoferowali organizatorzy eventu był pokaz mody. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć fantastyczne modelki oraz męża Justyny Steczkowiej, Macieja Myszkowskiego. Oprócz partnera diwy polskiej sceny muzycznej na czerwonym dywanie pojawili [...]

Źródło: jastrzabpost.pl

Niezwykła wystawa w Warszawie. Zadowoleni będą nie tylko fani "Gwiezdnych Wojen"

Dodano: 20.08.2017 17:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Dwie niezwykle wystawy - w ​Muzeum Narodowe i w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie - to zapowiedzi kulturalne nadchodzącego tygodnia.

Źródło: www.rmf24.pl

Muzeum Emigracji szuka autora miłosnych dźwiękowych listów!

Dodano: 11.08.2017 11:57 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Gdyńskie Muzeum Emigracji szuka autora miłosnych listów nagranych na kasety na początku lat 90., wysłanych przez Polaka mieszkającego w Australii do kobiety z Wrocławia. Pięć kaset zawierających osiem godzin nagrań znaleziono przypadkiem kilka miesięcy temu.

Tagi: Poland, Muzeum
Źródło: www.rmf24.pl

Tunelami pod Londynem kiedyś podróżowały listy. Teraz kolejką przejadą się turyści

Dodano: 31.07.2017 13:04 | 8 odsłon | 0 komentarzy


W Londynie otwarto Muzeum Poczty. Jego budowa kosztowała 26 milionów funtów. Składa się dwóch odrębnych obiektów, tradycyjnego muzeum i podziemnej kolejki, którą do 2003 roku tunelem pod ulicami Londynu podróżowały listy. Codziennie przewożono ich ponad cztery miliony.

Tagi: Muzeum
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Ploteczki ze świata gwiazd - hruska.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone