poniedziałek, 29 maja 2017 r.  Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
Wiadomości z tagiem Teatru  RSS
"Klątwa" nie zniknie z afisza. "Obowiązkiem teatru jest grać"

Dodano: 26.05.2017 19:17 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Apelujemy o pokojowy przebieg wydarzeń i społeczną odpowiedzialność - powiedział w piątek dyrektor Teatru Powszechnego. Apel ma związek z planowanym na weekend zgromadzeniem środowisk prawicowych, które protestują przeciwko spektaklowi "Klątwa". Paweł Łysak podkreślił, że nie zgadza się na cenzurę sztuki i wszelkie próby utrudniania widzom jej oglądania.

Tagi: Teatru
Źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Spór wokół Teatru Polskiego: Uchwała odwołująca Morawskiego unieważniona

Dodano: 26.05.2017 16:55 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wojewoda dolnośląski unieważnił uchwałę zarząd województwa dolnośląskiego o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Stwierdził również nieważność uchwały o powierzeniu stanowiska dyrektora Teatru Polskiego Remigiuszowi Lenczykowi.

Tagi: Teatru
Źródło: www.rmf24.pl

Marek Mikos: Nie opieram koncepcji prowadzenia Teatru Starego na krytyce

Dodano: 25.05.2017 21:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Nie opieram swojej koncepcji prowadzenia Teatru Starego w Krakowie na krytyce, ale na diagnozie. Jesteśmy - wraz z dyrektorem ds. artystycznych Michałem Gieletą - gotowi do rozmowy - napisał nowy dyrektor teatru Marek Mikos w przesłanej PAP odpowiedzi na "oświadczenie zespołu". W środę Zespół artystyczny Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie wydał oświadczenie, w którym napisano m.in.: "na krytyce i na podważaniu naszych umiejętności i naszych intencji Marek Mikos zbudował swój zwycięski program. Nie możemy się czuć...

Źródło: www.rmf24.pl

"Mieliśmy nadzieję na udział w wyborze dyrektora". Aktorzy ze "Starego" protestują

Dodano: 23.05.2017 15:16 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Krytyk teatralny Marek Mikos został dyrektorem Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie - oświadczył we wtorek wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Zastępcą dyrektora do spraw artystycznych został Michał Gieleta. Aktorzy teatru są rozczarowani, że nie skonsultowano z nimi tego wyboru.

Źródło: www.tvn24.pl

Stary Teatr w Krakowie ma nowego dyrektora. To Marek Mikos

Dodano: 23.05.2017 12:35 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Krytyk teatralny Marek Mikos został dyrektorem Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Zastępcą dyrektora ds. artystycznych został Michał Gieleta. "Przed chwilą powołałem Marka Mikosa na dyrektora Narodowego Teatru Starego w Krakowie zgodnie z rekomendacją komisji konkursowej i także zgodnie z programem, który był zaprezentowany w trakcie konkursu. Przedstawiamy jako dyrektora artystycznego pana Michała Gieletę" – poinformował minister kultury Piotr Gliński.

Źródło: www.rmf24.pl

Gwiazda serialu Barwy szczęścia zwyzywana przez kierowcę autobusu: „Nie jesteś żadnym panem, tylko zwykłą ku**ą, kur** jeb**a”

Dodano: 19.05.2017 20:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


To się po prostu nie mieści w głowie! Aktor Grzegorz Małecki zwyzywany przez kierowcę autobusu Grzegorz Małecki, aktor Barw Szczęścia, grający również na deskach Teatru Narodowego, opisał na Facebooku niewiarygodne wręcz zdarzenie do jakiego doszło z jego udziałem. Aktor podróżując w Warszawie w stronę centrum, autobusem ZTM linii 195, został wulgarnie "napadnięty" przez prowadzącego pojazd kierowcę. Przytaczamy [...]

Źródło: jastrzabpost.pl

Marek Mikos w RMF FM: Chcę, żeby Stary Teatr w Krakowie nikogo nie ignorował

Dodano: 12.05.2017 16:28 | 8 odsłon | 0 komentarzy


"Chcę, żeby Stary Teatr zasługiwał na miano narodowego, żeby nikogo nie wykluczał i nikogo nie ignorował" - mówi w RMF FM Marek Mikos. "Gdy zostanę już oficjalnie nominowany - będę chciał jak najszybciej spotkać się z zespołem. Żebyśmy nie dowiadywali się o sobie różnych rzeczy z pośrednich źródeł" - dodaje laureat konkursu na dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie. "Z Janem Klatą poznaliśmy się w teatrze u Macieja Nowaka w Gdańsku, ale być może emocje spowodowały, że zapomniał i twierdzi, że mnie nie zna" - mówi Mikos. "Nie mam do...

Źródło: www.rmf24.pl

Do teatru za 5 złotych! Od soboty spektakle "za grosze" w całym kraju

Dodano: 12.05.2017 9:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Za jedyne 5 złotych będzie można wejść na spektakl w 97 teatrach. W ramach obchodzonego w sobotę Dnia Teatru Publicznego przez tydzień - do 20 maja - instytucje kulturalne w Polsce oferują "bilety za grosze". Akcja dotyczy wybranych spektakli.

Tagi: Polsat, Teatru
Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Ploteczki ze świata gwiazd - hruska.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone